Mokas būt jaunam

Filmas Submarine galvenā varoņa Olivera Teita dzīve nav viegla. Viņam ir 15, vecāku laulība draud izjukt, un piedevām, pie apvāršņa parādās jancīgs mistiķis/pašpasludinātais spirituālists, ar kuru Teita mātei veidojas afēra. Arī paša Olivera mīlas fronte piedzīvo kāpumus un kritumus – pēc neilga laimes brīža, kura laikā mūsu varonim izdodas tikt vaļā no savas nevainības, izjūk attiecības ar dominanto Džordanu. Šai lēdijai ir vieglas piromānijas iezīmes, ādas problēmas un… ļoti slima māte.

Submarine, būdama pirmais Ričarda Ajoades (Richard Ayoade, kuru noteikti atpazīsiet, ja esat skatījušies seriālu The IT Crowd) veikums režijā, apliecina, ka šim kungam ir ķēriens uz filmu taisīšanu. Šī lente ir pilna smalkas ironijas, un, kā jau britu komēdijai pieklājas – tā neskopojas arī ar melno humoru. Kādā no šīm kategorijām, šķiet, ietilpst, Olivera ideja noindēt Džordanas suni, lai mīkstinātu triecienu, ko atstās viņas mātes nāve. Kopumā, filmas atmosfēra liecina par to, ka režisors ir visai pamatīgi iedvesmojies no Vesa Andersona daiļrades. Atsevišķos brīžos Submarine liek atcerēties tādu klasiku kā, piemēram, Harold and Maude.

Lai gan jaunā Olivera Teita nedienām no sirds līdzi nejutu, tas baudīt filmu nebūt netraucē. Skatīties Submarine ir interesanti arī ieturot distanci. Tāpat ir skaidrs – šī režisora nākamā filma The Double pavisam noteikti ir gaidīšanas vērta. Uz ekrāniem tā parādīsies nākamgad. Tiek mēļots, ka Ajoade režisēs arī filmu Apostles of Infinite Love, kura stāstīs par disfunkcionālu ģimeni, kas tomēr apvieno savus spēkus, lai paglābtu savu jaunāko māsu no kādas sektas nagiem. Ja viss ritēs gludi, šī filma dienasgaismu ieraudzīs 2013. gadā.

7/10

Info par filmu IMDb

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s