No nezināšanas nevienam labāk nepaliek. Earthlings

Kamēr citi dzīvojās pa Latvijas pļavām, festivālu, vai vienkārši brīvdienu ietvaros, es viennozīmīgi pārspēju savus veterināro klīniku apmeklēšanas rekordus. Turpu, šurpu, un tā visu nedēļas nogali. Diemžēl vienu no paņemtajiem ielas kaķiem es vairs mājās nepārnesīšu (viņš noteikti tagad atrodas, tur, kur ēd tikai visizmeklētāko kaķbarību!), un otra liktenis pagaidām nav zināms.

Uz tādas dzīvnieciskas nots esot, saprotu, ka šis neapšaubāmi ir labākais brīdis, lai parunātu par Šona Monsona (Shaun Monson) dokumentālo filmu Earthlings. Džoakina Fīniksa (Joaquin Phoenix) komentētā lente ir iespaidīga šoka terapija, kas sastāv no slēpto kameru safilmētajiem materiāliem, kas parāda gaļas un kažokādu ieguves, kā arī pamesto mājdzīvnieku likvidācijas aizkulises. Neskatoties uz to, ka pēdējās dekādes laikā šāda tipa filmas ir visnotaļ bieža parādība, Earthlings, manuprāt, ir viena no visspēcīgākajām.

Lai gan jau kādus 10 gadus man vairs nav lieku ilūziju par to kā tiek iegūtas dienišķās karbonādes, kas gulst lielveikalu plauktos, šī filma pārsteidza. Labi, metīšu pie malas savu vēso nesatricināmību un teikšu godīgi – šokēja. Earthlings uzskatāmi parāda bezjēdzīgi milzīgos kaušanas apmērus, metožu barbarismu un gaļas dzīvnieku slimības, ko izraisa galvenokārt augšanas hormonu pārdozēšana, komplektā ar sliktajiem apstākļiem. Jūsu priekam un labsajūtai, Earthlings atlikušajās daļās stāsta par vairs nevajadzīgo mājdzīvnieku likteņiem, un par kustoņiem, kas pārtop glaunos aksesuāros.

Šī filma ir viens no visstiprākajiem argumentiem debatēs par gaļas ēšanu un dzīvnieku aizsardzību. Džoakina Fīniksa izteiktais aicinājums kļūt par vegāniem, manuprāt, ir pārāk radikāls, lai sniegtu rezultātus, taču mudinājums uz savu paradumu izvērtēšanu gan varētu strādāt. Kas zin, varbūt Earthlings spēkos būs likt saprast, ka cilvēki ar dzīvniekiem nedzīvo divās paralēlās pasaulēs, kuru vienīgās tikšanās vietas ir šķīvis, drēbju skapis, vai dzīvnieku patversme.

Informācija par filmu IMDb

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to No nezināšanas nevienam labāk nepaliek. Earthlings

  1. “aicinājums kļūt par vegāniem, manuprāt, ir pārāk radikāls”
    Tā jau vairumam vegānu sākumā ir licies. Pie tās domas un argumentiem ir jāpierod, jāpārdomā, vai veģetārisms tiešām ir konsekventi aizstāvama pozīcija.
    Pašlaik draugiem.lv vegānisma domubiedru grupā ir gandrīz 400 biedru, nerunājot par rietumvalstīm, kur šī ideja pazīstama senāk. Aizvien vairāk atrodas cilvēku, kas vegānismu uzskata par loģisku soli, ja gribam izturēties pret dzīvniekiem taisnīgi un nekaitēt bez īpaša iemesla.

    Katrā ziņā prieks par vēl kādu, kam šī tēma nav vienaldzīga!

    P.S. Filmu var noskatīties šeit: http://veg-tv.info/Earthlings

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s