Pols Džiamati un ierindas cilvēka nedienas. Win Win (2011)

Atzīšos, pārvākšanās ir viena no visnemīļākajām padarīšanām. Kā smejies, pēdējās divas nedēļas sastāvēja tikai no tā. Kartona iepakojumi, kafija, bezmiegs, ātrgaitas ceļi un visbeidzot tas dīvainais stāvoklis starp miegu un nomodu, kas piemeklē lidostugulēšanas naktīs. Tagad, kad tas ir +/- beidzies, ar gandrīz piemirstu miera sajūtu var iekārtoties pie ekrāna ar tējas krūzi.. Lai paskatītos uz kādu, kuram iet nedaudz smagāk.

Un diezgan bieži tie ir Pola Džiamati tēlotie personāži (Paul Giamatti), kam diez ko labi neklājas. Saujiņa šo tēlu bez jebkādas piepūles iegulst klasifikācijā: ne visai veiksmīgs pusmūža vīrietis (nu, piemēram, vīna filma Sideways, un man sirdij ļoti tuvā American Splendor). Viņa loma Tomasa Makkārtija (Thomas McCarthy) filmā Win Win papildina šo sarakstu.

Šī gada Sundance festivālā izrādītā filma stāsta par advokātu Maiku Flaertiju, kura dzīve atrodas ne tajā saulainākajā posmā. Viņa birojs, kas pie reizes ir viņa ģimenes vienīgais ienākumu avots, knapi velk dzīvību. Viņa trenētā skolnieku restlinga komanda vārdu uzvara no savas leksikas ir izsvītrojusi pilnībā. Stress, izmisums un apšaubāma morāle liek Flaertijam izmanot šķietami 100% izdevīgu situāciju. Viņš kļūst par aizbildni kādam vecam vīram, lai par to saņemtu naudu. Loģiski, šajā padarīšanā ir daži nesmukumi, bet kam tas rūp, jo neviens taču neuzzinās! Taču viens blonds tīnis uz lieveņa izrādas pilnīgi pietiekami, lai izbojātu Džiamati tēlotā advokāta kalkulācijas.

Principā, pati filma ir ļoti rimta, tās personāži – pēc Holivudas standartiem – pavisam neinteresanti. Nav ne galvu reibinošas bagātības, nedz Colgate sponsorēto sniegbalto smaidu. Win Win viss, izņemot personāžu savstarpējās attiecības, ir vienkāršs, lai neteiktu pliekans. Amerikas guļamrajonu pelēcība visā savā godībā.

Bet ar šo arī atšķiras talantīgi režisori no mazāk apdāvinātiem amata brāļiem – uzbūvēt interesantu stāstu no tik necilas bāzes nav viegls darbs. Tāpat kā padarīt cilvēku garlaicību par viņu visinteresantāko īpašību. Visu cieņu Makkārtijam, un ovācijas Džiamati – viņš ir viens no maniem mīļākajiem aktieriem.

7/10

Filmas treileris

Info par filmu MUBI

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s