Brāļi Dardēni un sabiedrības skumjie stāsti

Lūk, vēl viena no šī gada Kannu festivāla filmām. Brāļu Lika un Žana – Pjēra Dardēnu filma The Kid With a Bike (Le Gamin au vélo). Lai gan ļoti neierasti šiem režisoriem, The Kid With a Bike viena no galvenajām lomām ir atvēlēta beļģu-franču kinozvaigznei Sesilai de Frānsai (Cécile de France). De Frānsas sniegums ir lielisks, un viņas klātbūtne ne par kapeiku nenomāc Dardēnu filmām raksturīgo reālismu.

Atzīšos, ka katru reizi, man ir grūti saņemties, lai ietu skatīties brāļu Dardēnu filmas. Ne jau tāpēc, ka tas būtu slikts kino, vai, ka tās būtu garlaicīgas, nē. Tieši otrādi, viņu kino man nekad nav sagādājis vilšanos, bet filmu skarbais reālisms nav patīkama tēma. The Kid With a Bike ir stāsts par zēnu Sirilu, kuru tēvs ir pametis bērnu aprūpes centrā. Sirils jūtas pamatīgi apjucis un izmisīgi meklē savu tēvu. Viņš to atrod, bet Sirila tēvam sava dzīve šķiet krietni vien svarīgāka par savu dēlu.

Dardēni vienmēr parāda sociālo normu kā kaut ko ļoti grūti sasniedzamu. Tāpat, viņu personāži nekad nav mocekļi – reizēm tie rosina visdalītākās jūtas līdz pat nepatikai. Tāpat kā Rosetta, Sirils savas sāpes izpauž agresijā – viņš kož, skrāpē, dur. Šī, tāpat kā citas brāļu Dardēnu filmas savus skatītājus neved uz nekādu leiputriju. Tieši otrādi, tās norisinās mums blakus, un rāda to, kā dzīvo, iespējams, tūkstošiem līdzcilvēku.

8/10

Lasīt par filmu skatīties treileri var te – MUBI

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s