Ziloņūdens

Ūdens ziloņiem pēc treilera noskatīšanās izskatījās pēc tādas kā vizuālas končiņas. Tādas, kas ir nākusi no fabrikas, un gandrīz noteikti mūs nepārsteigtu ar izcilu garšu, bet tik un tā ir nedaudz vilinoša. Pēc filmas noskatīšanās, nāk rūgta atskārsme – smuks bija tikai papīrītis, bet tur iekšā.. nekā nav.

Cukurotā Sāras Grūenas romāna ekranizācija, par spīti sulīgajām krāsām un glītajiem dekoriem, ir visnotaļ blāva. Neskatoties uz tradicionālo Holivudas narāciju, Ūdens ziloņiem intriga attīstās pagalam gausi, un nomāc filmas potenciāli baudāmos momentus. Talantīgais aktieris Hals Holbruks (Hal Holbrook) no ekrāna ir gandrīz izslēgts, atskaitot pāris miniatūras epizodes. Savukārt, vienīgais patiešām interesantais personāžs – Kristofa Valca despotiskais ļaundaris zaudē pusi no savas lomas šarma dažu ainu dēļ, kas mēģina mīkstināt viņa monstruozitāti. Bet izpatikt lielai publikai un izveidot patiešām spēcīgu tēlu nav savienojamas dimensijas. Kas attiecas uz dāmu pielūgto vampīrfilmu stāru, es tik tiešām ceru, ka viņš kādreiz spēs atbrīvoties no šī neglaimojošā zīmoga, jo viņa sniegums ne tuvu nav briesmīgs.

Milzīgā publicitātes kampaņa, un visnotaļ agresīvā spekulācija ar aktieru iepriekš gūtajiem lauriem šo filmu viennozīmīgi izvilks no finansiāla fiasko. Bet citādi, tā pat nesasniedz episkas melodrāmas statusu, uz kuru pretendē. Visnotaļ loģiski, ja ņem vērā, ka vienīgais skatītāju aizkustināšanas instruments ir cietsirdības ainas pret dzīvniekiem. Tā teikt, pēdējais salmiņš..

4,5/10

Filmas treileris

Informācija par filmu lapā MUBI

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s