Itāļu kino franču izpildījumā – All the Suns (2011), Philippe Claudel

Skatoties itāļu filmas, es reizēm mēdzu uz sekundīti vai divām pievērt acis, lai paklausītos cik skaisti skan viņu valoda. Itāliski pat skandāli iegūst graciozu skaņu.

Filips Klodels (Philippe Claudel) gan ir franču režisors, bet viņa jaunākā filma All the Suns (Tous les soleils) ir par Strasbūrā dzīvojošu itāļu ģimeni. Ģimene nav nekāda parastā. Baroka mūzikas pasniedzējs Alessandro vēl dzīvo laikā kad viņa sieva bija dzīva un viņa meita Irīna – mazulis. Tagad Irīnai ir 15, un pubertāte ir sasniegusi savu apogeju. Abi runā pilnīgi dažādās valodās, atskaitot strīdus, kas (labskanības dēļ) notiek itāliski. Šo drūmo ģimenes ainu atsver Alessandro brālis. Viņš ir miermīlīgs anarhists, kas dienas vada streikojot pret kapitālistisko iekārtu, atsakoties strādāt un lūdzot politiskā bēgļa statusu Francijas institūcijām. Jo Berluskoni dēļ demokrātiska Itālija vairs nepastāvot.

All the Suns ir viegla skatāmviela. Tā ir filma, kuras lielākā pretenzija ir līdzināties itāļu režisora Nanni Moretti daiļradei. Moretti klātbūtne ir visur – sākot ar filmas sākuma kadriem, kas ir teju identiski Dear Diary pirmajai daļai, kurā Moretti uz savas Vespas promenē pa Romas ielām. Gan arī konstantajā Berluskoni kritikā un dialogos. Šī Klodela godbijība pret Moretti dod filmai savādi komisku gaisotni, bet All the Suns pavisam noteikti būtu baudāmāka, ja tās režisors tomēr izvēlētos vairāk attīstīt savas idejas, nevis censtos kopēt kāda cita stilu.

6/10

Informācija par filmu un treileris lapā MUBI

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s