Tomboy (2011), Céline Sciamma

Lūk stāsts – desmitgadīgā Lora ar vecākiem un māsu pārvācas uz Parīzes priekšpilsētu. Pēc Loras izskata uzminēt viņas dzimumu nav iespējams, pareizāk sakot, visi izņemot viņas ģimeni ir pārliecināti, ka viņ ir puika. Kārtējā pārvākšanās un degoša vēlme iegūt draugus liek Lorai atbildēt apstiprinoši uz kaimiņu meitenes acumirklīgajiem novērojumiem un sākt melot par savu dzimumu.

Protams, ka jau pašā Tomboy sākumā, nav daudz jāpūlas, lai iedomātos, kas tieši būs filmas saspringtākais un komplicētākais brīdis. Tāpat, es domāju, ka gender studies speciālisti par šo filmu varētu uzrakstīt ne vienu vien disertāciju, un es ļoti ticu, ka Tomboy vēl ilgus gadus tiks izmantota kā viens no piemēriem, lai skaidrotu sarežģītās feministu teorijas.

Bet tā būtu vistīrākā perversija. Tomboy ir ļoti attālināta no šīs pieaugušo konstruētās pasaules. Tā ir viena no patiesākajām bērnu filmām (pareizāk noteikti būtu filmām par bērniem!), ko ir nācies redzēt. Uz ekrāna galvenokārt rosās tikai bērni, viņu aktierdarbs ir tik autentisks, ka brīžiem nevarēju izbēgt no domas, ka kāds ir vienkārši atstājis ieslēgtu kameru, un nejauši ierakstījis notiekošo. Ļoti intīma un personiska, uzņemta Parīzes priekšpilsētu kabatas izmēru mitekļos, Tomboy seko līdzi ģimenes ikdienai un daudzajām bērnu spēlītēm pagalmā. Bez liekas pompozitātes, tā ir spējīga atsaukt daudzas bērnības atmiņas.

7/10

Informācija un filmas treileris Mubi mājaslapā

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s