Amerikāņu tūrists Parīzē – Vudijs Alens.

Pusnakts Parīzē (Midnight in Paris) vakar atklāja 64. Kannu kinofestivālu, kaut gan savu pirmizrādi Francijas galvaspilsētā tā piedzīvoja jau prāvu laiku atpakaļ.

Pavisam līdzīgi kā vienā no iepriekšējām Alena Eiropas perioda filmām (Vicky Christina Barcelona), arī Pusnakts Parīzē, režisors ir ieslodzījis saujiņu amerikāņu kādā no vecā kontinenta tūristu mekām. Šoreiz filmas kodolu veido divi pilnīgi nesaderīgi cilvēki – filistrā Inese un (kārtējais!) wanna-be rakstnieks Gils. Vienu nakti, Gils, nedaudz iereibis pēc vīna degustācijas un nomaldījies Parīzes ielās atklāj maģisku vietu, kurā akurāti pēc pusnakts garāmbraucošā divdesmito gadu Peugeot automobīlī aicina iekāpt neviens cits kā Skots un Zelda Ficdžeraldi un… Ernests Hemingvejs. Tā katru nakti viņš dodas savās mazajās promenādēs, lai pievienotos divdesmito gadu zelta laikmeta bohēmai.

Kino ir ļoti pateicīga māksla dažādu realitāšu, laikmetu, sapņu sapludināšanā, bez šīs iespējas Pusnakts Parīzē būtu pilnīgi nebaudāma. Vieglā laikmetu nomaiņa, atskaitot dažas elgeanti komiskas epizodes, ir vienīgā šīs filmas labā īpašība. Mans favorīts viennozīmigi bija Adriena Broudija Dalī, kas bija ar apsēstībai līdzīgu entuziazmu nebeidza vien runāt par… degunradžiem.

Parīze tiek filmēta kā jau īstenam amerikāņu tūristam pieklājas – glīti rindiņā sarindojot visus tūrisma objektus sākot ar Elizejas laukiem, beidzot ar Eifeļa torni. Tādā pašā manierē tiek apmuļļāti 20. gadu slavenākie mākslinieki, kas tolaik pilsētā dzīvojuši. Alens pieskaras teju visām Parīzes klišejām un stereotipiem, nedodot tiem iespēju attīstīties līdz nopietnākam līmenim. Pārāk bieži šāds scenārijs ir redzēts, lai šo filmu sauktu par interesantu. Secinājums ir viens – tūrista loma Vudijam nepiestāv.

6/10

Informācija un filmas treileris lapā Mubi

Advertisements

About krsienti

*krsienti ir vārda Kristīne anagramma. Kristīne ir persona aiz šī bloga. Pēc trīs gadu prombūtnes kino dzimtenē Francijā, viņa ir atgriezusies Latvijā, kur pašlaik raksta dažādiem Latvijas preses izdevumiem. Par kino, protams.
Šis ieraksts tika publicēts Reviews ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s